Mūsu draugu stāsti

 

Mūsu draugu stāstus un ceļojumu bildes esam izvietojuši atsevišķā blogā: travelcafeblog.wordpress.com.  Publicētie stāsti:

 

Čuncjina: 2.daļa Jandzī upes kruīzs

Čuncjina (Ķīna) un tās apkārtne: 1.daļa Čuncjina

Kā ietaupīt Eiropas ceļojumos?

Praktiski padomi ceļošanai uz Zanzibāru ar čarteri no Itālijas.

Praktiski padomi ceļošanai uz Madagaskaras kūrortiem no Itālijas.

 

Savukārt ceļojumu bildes skaties mūsu Panoramio un Google Earth profilā.

 

TOP  10  ZEMŪDENS  PIEDZĪVOJUMI  PASAULĒ. (Lonely Planet)

 

10.  MEKSIKAS ALAS.
Tās apslēptas Meksikas džungļos - Yucatan, Tamaulipas un Quintana Roo rajonos.  Tamaulipā nirēji esot sasnieguši pat 282m dziļumu.  Lielāko popularitāti nirēju vidū izpelnījies Tulum, Quintana Roo.  Bet rēķinies, ka alās ir šauras stalagmītu un stalaktītu veidotas ejas, kā arī nepieciešama speciālā apmācība niršanai alās.

9.  MALAWI EZERS, MALAVI
Viena no iecienītākajām saldūdens niršanas vietām. Šajā Āfrikas ezerā atradīsi vairāk kā 1500 dažādu tropisko zivju sugas un, kas nav mazsvarīgi, nesatiksi krokodilus, kas vairāk iecienījuši upes.

8.  TRUK LAGŪNA, MIKRONĒZIJA.
Vraku cienītāju iemīļota vieta.  Šeit atradīsi ap 300 Japānas armijas kuģus, zemūdenes, pat lidmašīnas, ko 1944.gadā nogremdēja ASV. Te gan jābūt īpaši uzmanīgiem, jo daudzos vrakos vēl jorpojām atrodas to krava - munīcija un sprāgstvielas.

7. SARKANĀ JŪRĀ EILATĀ, IZRAĒLA
Koraļļu un zivju krāsainība un daudzveidība apreibina tāpat kā labi sajaukts kokteilis.

6.  SNORKELĒŠANA AR VAĻU HAIZIVĪM NINGALOO RIFĀ, AUSTRĀLIJA
Snorkelēšana kopā ar ahizivīm, kas pārtiek vien no planktoniem un neēd gaļu, ir gana aizraujoša un droša. Ningaloo jūras dabas parkā Austrālijas rieutmkrastā šīs haizivis sastapsiet no aprīļa līdz jūlijam, pārējā laikā būs jāiztiek ar mazāk iespaidīgām zivīm un koraļļu rifiem.

5. ZEMŪDENS VIESNĪCA, FLORIDA.
Jule's Undersea Lodge Key largo, Floridā šķiet ir vienīgā viesnīca pasaulē, kur vari ienirt viesnīcas recepcijā un nokļūt savā istabā. Gan jāpiezīmē, ka šajā viesnīcā naktsmītni var rezervēt tikai sertificēti nirēji.

4.  ZEMŪDENS JŪRAS PRODUKTU VAKARIŅAS, MALDIVAS.
5m zem Indijas okeāna virsmas stikla kupolā izbaudi izsmalcinātas jūras produktu vakariņas - vienīgi rēķinies, ka stikla otrā pusē tevi vēros citi ūdens valstības iemītnieki - grūperi,haizivis u.c.  Šādas vakariņas vari baudīt Conrad Rangali Maldives viesnīcā.

3.  GULI KOPĀ AR ZIVĪM, FIDŽI.
Poseidon Undersea Resort  Fidži piedāvā pavadīt nakti nevis zem zvaigžņotajām debesīm, bet zem biezas ūdens segas. Naktsmītnes ir izveidotas kā futūriskas sfēras, ko ar ūdens virsmu savieno superātri lifti, ciemiņu rīcībā ir arī nelielas zemūdenes. Gan jāņem vērā, ka rindas uz šo viesnīcu ir tikpat garas, cik neiedomājami augstas ir tās cenas.

2.  ZEMŪDENS KĀZAS TRANG, TAIZEMĒ.
Trang Taizemē ir īpaši populāra Valentīna dienā (12-14.februāris), kad desmitiem jauno pāru vēlas salaulāties tieši šajā vietā - 12m zem jūras līmeņa un atbilstoši tradicionālajām Taizemes kāzu ceremonijām.  Arī laulību dokumenti tiek parakstīti zem ūdens, gan ir viens strikts noteikums - abiem jaunlaulātajiem jābūt sertificētiem nirējiem.

1.  NIRŠANA AR LIELAJĀM, BALTAJĀM (JĀ, JĀ ...HAIZIVĪM), GANSBAAI, DIENVIDĀFRIKA
Jūsu drošībai jūs gan būsiet ieslodzīts alumīnija krātiņā un nav zināms, kuram šī atrakcija vairāk domāta - jums vai plesīgākajiem zemūdens iemītniekiem - baltajām haizivīm. Rekomendētais laiks niršanai - no maija līdz oktobrim.  Niršanu ar haizivīm Dienvidāfrikā piedāvā daudzas kompānijas un to vienkārši vari pasūtīt online.