Roma

IzdrukātNosūti draugam!PDF versija

Kā nokļūt
No lidostas
Viesnīcas
TOP 5, ja esi 1 reizi
Ko redzēt un darīt
Bez maksas
Romas apkārtnē
Bērniem
Metro

 

 

KĀ NOKĻŪT
No Rīgas uz Romas lidostu Fiumicino (Leonardo da Vinci) katru dienu ir tiešais reiss ar Air Baltic. Citas alternatīvas – Czech Airlines caur Prāgu vai Lufthansa caur Frankfurti.

No Viļņa uz Romas Ciampino lidostu lido Ryanair

 

NO LIDOSTAS


No Romas Fiumicino lidostas uz  Termini staciju iet lidostas vilciens, Leonardo Express. Biļetes cena 14 EUR un brauciena ilgums ir apmēram 35 minūtes. No Termini stacijas uz vajadzīgo Romas rajonu nokļūsi ar taksometru, metro vai kājām, ja tava viesnīca ir centrā. Alternatīva ir metro līnija Sabina-Fiumicino līnija (FM1), kas piestāj vairākās pieturās - Tiburtina, Tusconala, Ostiense, Trastevere, un maksā 8 EUR. Ja esat vairāki cilvēki, izdevīgāk ņemt privātu transfēru no lidostas uz viesnīcu, to vari pasūtīt šeit.

No Ciampino lidostas līdz Romai ir ap 12 km. No lidostas ar autobusu par 1 EUR vari aizbraukt līdz Ciampino dzelzceļa stacijai, no turienes ar vilcienu uz Romu. No Ciampino lidostas uz Romas centrālo dzelzceļa staciju iet Terravision autobuss, biļetes cena internetā vienā virzienā - 4 EUR, pērkot uz vietas - 6 EUR, pietur Romas Centrālajā dzelzceļa stacijā Termini Centrale.  Taksometra (oficiālie takši - balti gaismas zīmi uz jumta) cena līdz Romas centram - ap 30-35 EUR,  vai pasūti privātu transferu (cenu grupas 1-3 personām, 4-6 personām, 7-8 personām). Ja lidostā esi vēlu vakarā (lidmašīna no Rīgas ielido 22:55) izdevīgi pasūtīt shuttle autobusu, kas aizvedīs tevi līdz tavas viesnīcas durvīm, cena 22 EUR personai.

 

VIESNĪCAS
Ekonomiskas->Apartamenti->Kvalitatīvas->Izsmalcinātas->Unikālas

Ekonomiskas
I Tetti di Roma
Dreaming Roma B&B
B&B Maggiore
At Home Townhouse
Hotel Bergamo
Hosteļi

Apartamenti
Residence Gra21
Dolce Vita Residence
Adagio City Aparthotel Rome Garden
Dažādi apartamenti 
Airbnb apartamenti

Kvalitatīvas
Yes Hotel
Hotel Pulitzer
Modigliani
Crosti Hotel
Hotel Nerva
Crossing Condoti
1 Via Dei Valeri
Relais Pierret
7 Kings Relais
Gigli d'Oro Suite
Venetia Palace

Izsmalcinātas
Fortyseven Preffered Boutique Hotel
Regina Hotel Baglioni
Kolbe Hotel
Rome Cavalieri
Artemide

Unikālas
Suite Sistina, 4 izsmalcinātas istabas romantikas cienītājiem
Residenza Torre Collona, 9 istabas ierīkotas viduslaiku tornī
Residenza di Ripetta, šeit varēsi apskatīt mākslas kolekciju ar kopējo vērtību virs 1 milj. EUR

 

  TOP 5, JA ESI ROMĀ PIRMO REIZI


1. Panteons. Panteons kalpoja kā templis jau kopš m.ē.27.gada, šobrīd Panteona apkārtne ir pilsētas finansiālais un politiskais centrs: te atrodas Parlamenta ēka, birža un valdības iestādes. Panteons jeb seno romiešu ‘visu dievu templis’ ir vislabāk saglabājusies antīkā celtne Romā, šī ir Itālijas monarhu un arī dižā Rafaela pēdējā atdusas vieta. Pašreizējā Panteona celtne būvēta 118.gadā un no arhitektoniskā viedokļa ir perfekti proporcionāla.  Vienīgais gaismas avots templī ir atvere kupola centrā.

2. Kolizejs, Romas Forums, Konstantīna arka. Kolizejs ir Romas impērijas lielākais amfiteātris, ko m.ē. 72.gadā sāka celt imperators Vespasiāns.  Kolizejs varēja uzņemt 55 000 skatītāju, kuri tika sasēdināti atbilstoši sabiedriskajam stāvoklim. Iegādājies ieejas biļeti iepriekš un apskati Kolizeju, Romas Forumu un Palatīna muzeju bez rindas.

3. Vatikāns, Sv.Pētera katedrāle, Vatikāna muzeji un Sikstas kapela.  Vatikāna apskatei ieplāno vismaz pusi dienas. Uzkāp Sv.Pētera katedrāles kupolā un izbaudi Romas panorāmas skatus. Lai tiktu Vatikāna muzejos, parasti rindā jāpavada vairākas stundas, iegādājies Vatikāna tūri (ieejas biļete - 18 EUR, jāpērk atsevišķi uz vietas) vai Vatikāna ieejas biļetes laicīgi un nestāvi rindā. Ja vēlies apmeklēt Pāvesta Benedikta XVI dievkalpojumu (tas ir bez maksas), vari par samaksu iepriekš rezervēt sev garantētu sēdvietu.  Ceļojumu iespaidu gardēži var pasūtīt tūri privātas Sikstas kapelas apskatei (nelielā grupā) un Vatikāna slepeno istabu apmeklēšanai. Neaizmirsti nosūtīt ģimenei vai draugiem pastkarti no Vatikāna pasta nodaļas.  Īpašām sajūtām rezervē Sikstas kapelas vizīti nakts laikā nelielā privātā grupā. Reģistrējies iepriekš un apmeklē pagrabus un apbedīšanas vietas zem Vatikāna: informāciju meklē šeit. Bez rindas Vatikāna muzejā vari iet ari ar apvienoto Vatikāna un Romas karti Omnia.

4. Trevi strūklaka – ir lielākā uz slavenākā strūklaka Romā, ko pēc Nikolas Salvi projekta uzcēla 1762.gadā. Strūklakas centrālā figūra ir Neptūns.  Strūklakas vietā kādreiz beidzās Aqua Virgo akvadukts, kuru 19.gadā pirms mūsu ēras uzbūvēja imperatora Augusta znots Agripa.  Vienā no strūklakas ciļņiem atveidota jauna meitene Trīvija, no kuras vārda, iespējams, vēlāk tika atvasināts strūklakas nosaukums. Atbilstoši nostāstiem Trīvija bijusi pirmā, kas izslāpušajiem romiešu karavīriem parādījusi no pilsētas 22 km attālo avotu. Citas strūklakas vari skatīt īpašā 90 min. tūrē.

5. Spāņu kāpnes un Piazza di Spagna. Viens no Romas smalkākajiem rajoniem, kura elegantie veikali pievelk tūristus un vietējos iedzīvotājus.  Piazza di Spagna vienmēr ir pilns ar cilvēkiem, kuri ‘vēlas redzēt un vēlas tik redzēti’. Šeit vari atrast 18.gs. kafejnīcu Caffe Greco, ko bieži apmeklēja rakstnieki un komponisti, tai skaitā Gēte, Bairons, Kītss, Lists un Vāgners. Spāņu kāpnes uzbūvēja 18.gs. 20.gados, lai savienotu laukumu ar franču baznīcu Trinita dei Monti.

 

KO REDZĒT UN DARĪT


* Seko Dena Brauna romāna Eņģeļi un dēmoni varoņu gaitām - gida pavadībā apskati romānā minētās vietas, izvērtē arhitektonisko detaļu nozīmi un mēģini izjust romāna atmosfēru. Pirms šīs tūres rekomendējam romānu vēlreiz pārlasīt.
* Borgēzes galerija un dārzi. Iegādājies Borgēzes tūri iepriekš un nestāvi rindā. Ja vēlies Borgēzes galerijas un dārzus apskatīt individuāli, vari iegādāties ieejas biļetes iepriekš.
* Senā Roma, Klasiskā Roma un Viduslaiku Roma kopā ar mākslas vēstures ekspertu.
* Šķiet neviena cita pasaules pilsēta nav filmēta tik daudz kā Roma. The Great Rome of Cinema Bus Tour piedāvā īpašu ekskursiju pa vietām, ko esi redzējis populārākajās filmās.
Romas Hop-on Hop-off autobuss vai Hop-on Hop-off upes kruīzs. Nedaudz lētāks vairants - Archeobus - 12 EUR uz 24h.
* Citas Romas ekskursijas.
* Kapenes Capuchins Friars, Via Veneto 27. Šeit vari apskatīt dažādas kapenes - trīs skeletu, galvaskausu, stilbu kaulu u.c.
* Koncerti Romas pilīs - mūzika un māksla.
* Rome City Pass - atlaižu karte Romas muzejos un vēsturiskajos objektos 2 personām.
* Kvalitatīvas tūres ar Artviva.

* Pērc biļetes uz populārākajiem Romas muzejiem onlainā un nestāvi rindās - Kolizejs, Vatikāna muzeji, Borgēzes galerijas, National Roman Museum u.c. Biļetes pērc šeit:

 BEZ MAKSAS


Roma ir unikāla ar to, ka tu šeit vari pavadīt ilgāku laiku, apskatīt nozīmīgākās vietas un kultūrvēsturiskos objektus - un tas viss ir pieejams bez maksas.
* Strūklakas. Romā ir vairāk kā 280 strūklakas, katra no tām īpaša un neatkārtojama. Īpaši rekomendējam apskatīt Trevi, Četru upju strūklaku kompozīciju Navonas laukumā (Bernīnī meistardarbs), Le Quattro Fontane Quirinale krustojumā.
* Romas iepazīšanās tūre: katru dienu, 2h, tikšanās punkts pie Piazza di Spagna metro pieturas pulkten 11:00 Vatikāna tūrei, 14:00 Kolizeja tūrei un 17:00 Romas vēsturiskā centra tūrei.  17:30 arī Spāņu laukumā sākas New Romw Free Tour,  meklē gidu ar zilu uzlīmi New Rome Free Tour.
* Panteons. Ieeja Panteonā ir bez maksas, pie ieejas pieejams apraksts par Panteona vēsturi. Katru dienu 19:00 sākas Angel Tour piedāvātā bezmaksas Panteona tūre, kas ilgst 0.5h. Meklē gidu ar eņģeļiem uz lietussarga. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.
* Katra mēneša pēdējā svētdienā bez maksas vari apskatīt Vatikāna muzejus (8:30-12:30) un Kapitolija muzejus.
Bocca della Verita - Patiesības mute - parasti šeit drūzmējas ļaužu rindas, lai ieliktu roku atvērtajā mutē un atbilstoši leģendai pārbaudītu, vai viņi runā patiesību. Jo īpaši populāra šī vieta kļuva pēc tam, kad filmā Romas brīvdienas to izmēģināja Odrijas Hepbernas atveidotā varone.  Ja esi šeit nonācis, apskati ar netālu esošo seno Vestas templi, kas atrodas upes virzienā.
Itālijas monētu muzejs.
* Baznīcas - krāšņais interjers un izcilu mākslinieku darbi Romas baznīcas padara par unkāliem apskates objektiem, kas apskatāmi bez maksas: Sv.Pētera katedrāle, Santa Maria Maggiore baznīca, Santa Maria Sopra Minerva baznīca (tajā izvietota Mikelandželo skulptūra).
* Romā atradīsi arī klasisku piramīdu, kas ir atdusas vieta Romas impērijas augstmanim Caius Cestius un ir nosaukta viņa vārdā. Piramīda celta 12. gadā pirms mūsu ēras, tā atrodas pie Campo Cestio kapiem, kur atdusas vietu raduši arī izcilie dzejnieki Kīts un Šellijs. Tuvākās metro pieturas nosaukums: Piramīda.
*  Senais Apijas ceļš - īpaši piemērots pastaigām un velotūrēm svētdienās, kad šeit slēgta autosatiksme. Iepazīsties ar Apijas ceļa karti internetā pirms ceļojuma, ielādē audiogidu un izvēlies sev tīkamāko pastaigas maršrutu.
*  Largo Argentina - četru senu tempļu drupās ierīkota kaķu patversme, kur mājvietu atraduši ap 250 kaķu - šeit vari izjust senatnes atmosfēru un veltīt savu brīvprātīgo darbu kaķu aprūpē.
* Romas lielākais parks - Villas Borgēzes parks ir viena no jaukākajām pastaigas un atpūtas vietām.
* Campo de Fiori - ziedu, augļu un dārzēņu tirdziņš no rītiem.
* Nesteidzīga pastaiga Trastevere, kas tiek uzskatīta par visitāliskāko Romas rajonu.
* Šeit atradīsi bezmaksas audiogidu pa vairākām populārām Romas apskates vietām.

 

ROMAS APKĀRTNĒ


* Pompeja un Neapole vienā dienā vai dodies trīs dienu tūrē pa Neapoli, Pompeju, krāšņo Sorento piekrasti un unikālo Kapri salu.
* Florence. Uz Florenci no Romas ērti nokļūt ar vilcienu vai ar transferu no viesnīcas līdz FLorencei un pašam izvēlēties pastaigu maršrutu. Ja vēlies apmeklēt kādu no slavenajām galerijām, rekomendējam ieejas biļetes pasūtīt iepriekš. Uz Florenci vari doties arī organizētā tūrē ar gidu.
* Asīze un Orvieto. Izjūti Itālijas dažādību. Neliela brauciena attalumā no Romas atradīsi senu etrusku pilsētiņu Orvieto.
* Adrianas villa un Villa D'Este.
* Frascati vīna tūre, iekļauta vīnu degustācija.
Kulinārijas stundas Romas apkārtnē.

 

BĒRNIEM


* Romas gladiatoru skola.  Pēc vienas 2 stundu nodarbības tu diez vai apgūsi gladioatoru cīņas mākslu, bet tā ļaus tev izjust dažādas gladiatoru dzīves un cīņu nianses. Nodarbības notiek vēsturiskajā Romas gladiatoru skolā, bērniem tiek nodrošināts gladiatoru ietērps un ieroči. Minimālais dalībnieku vecums - 6 gadi. Vai arī apmeklē gladiatoru cīņu šovu, kas apvienotas ar vakariņām.
* Spoku un mistēriju tūre. Romai ir daudz stāstu, ko tev pavēstīt vēlā vakara stundas pastaigā.
* Time Elevator. Romas vēsture 45 minūtēs - interaktīvi un atraktīvi uz 3D ekrāniem, pieejama arī krievu valodā. Ceļojums sākas 773. gadā pirms mūsu ēras. Bērniem līdz 5 gadiem jābūt vismaz 1m gariem, bērni līdz 5 gadiem nedrīkst sēdēt kustīgajās kabīnēs.
* Explora. Pirmais muzejs Itālijā, kurš piedāvā bērniem interaktīvi iepazīt sevi un pasauli.  Šajā bērnu pilsētā bērni iejutīsies ugunsdzēsēju un ārstu lomā, varēs pastrādāt lielveikalā un paši sēdēt pie kases un apkalpot pircējus, īpaša sadaļa veltīta cilvēka uzbūvei. Via Flaminia 82.

Satura barotne