NODERĪGA INFORMĀCIJA   KRUĪZU  PASAŽIERIEM

* Kredītkartes. Līdzīgi kā viesnīcā, reģistrējoties uz kuģa garantijai ir jāuzrāda kredītkarte, uz kuras katru dienu tiks rezervēta summa - servisa nodoklis (8-15 usd par katru pasažieri dienā), kā arī par citiem izmantotajiem maksas pakalpojumiem uz kuģa. Tā kā kuģis kruīza laikā atrodas dažādās valstīs, šādi darījumi jūsu bankai var likties aizdomīgi. Tādēļ pirms kruīza pabrīdiniet banku, ka dosieties kruīzā, kā arī pārleicinieties, vai ir pietiekami augsts darījumu limits.

* Telefons. Lai izvairītos no negaidītām izmaksām, WIFI funkciju labāk izslēgt. Kad lietosi telefonu, paskaties, kas ir operators. Var gadīties, ka kuģis iegājis zonā, kur ir tikai satelīta savienojums, kas izmaksās dārgi.

* Bagāža ir jāsagatavo kruīza pēdējā vakarā un jāizliek pie durvīm, rokas bagāžā jāatstāj tikai vērtīgas lietas, kā arī lietas, kas būs nepieciešamas līdz nākamajam rītam. Precīzs laiks bagāžas novietošanai pie kabīnes durvīm būs norādīts kuģa avīzē.

* Papildus maksājumi uz kruīza kuģa - tradicionāli papildus jāmaksā par dzērieniem, ekskursijām, spa procedūrām, speciālām sporta nodarbībām. Kruīza beigās tiek iekasēta arī servisa maksa: 7-15 USD dienā par cilvēku.